De Torre Del Serpe bij het Italiaanse Otranto dankt haar naam aan een slang die zeerovers en piraten op een dwaalspoor zette. Ook voor ons was de toren het beginpunt van een twee uur durend avontuur met een adder onder het gras.
´Zolang je de zee aan linkerhand hebt en de vuurtoren in zicht loop je altijd goed´aldus de inleiding van de routebeschrijving van de (SNP) wandeling van Otranto naar Porto Badisco in de Zuid-Italiaanse regio Puglia.
Van Torre del Serpe naar Punta Palascia
Met die geruststelling verlieten mijn reisgenoot Gerard en ik anderhalve week geleden de jachthaven van het pittoreske kustplaatsje Otranto, in de laarshak van Italië. Een wandeling van 13,5 km die eigenlijk pas echt begint als de Torre Del Serpe in zicht komt en we aan de horizon, verderop aan steile en kustlijn, op de rotsen de Punta Palascia zien staan, het volgende ijk- en richtpunt. Lees verder na de foto
Zeerovers en piraten
De Torre Del Serpe is een rond 1200 gebouwde uitkijktoren langs de kust bij – zoals gezegd Otranto- in de provincie Lecce. De toren is vernoemd naar een slang. Volgens een eeuwenoude legende klom de slang iedere nacht omhoog om de olie van de lantaren op te drinken om daarmee zeerovers en piraten in het duister te hullen en op een dwaalspoor te zetten. De toren is ook te zien in het wapen van Otranto.
Kleine letters voor mensen met hoogtevrees
De pas van de Torre del Serpe naar de Punta Palascia lijkt lastiger dan verwacht. Vooral omdat we bij de toren verzuimen de kleine letters te lezen en dus letterlijk en figuurlijk de moeilijke weg kiezen. Een weg , of beter gezegd, een vaag spoor, dat in de kleine letters wordt omschreven als ‘’lastig voor mensen met hoogtevrees, ongelijk en stenig pad’’. Een gewaarschuwd mens telt voor twee. Lees verder na de foto
En zo klauteren, klimmen, dalen, balanceren en kruipen we ruim twee uur van steen naar steen naar steen, rots naar rots en met vallen en opstaan in opperste concentratie van de Torre Del Serpe naar de Punta Palascia. Lees verder na de foto
Meest oostelijke vuurtoren van Italie
De Punta Palascia werd gebouwd in 1867 en is de meest oostelijke vuurtoren van Italië. Daar waar de Ionische zee overgaat in de Adriatische Zee. Of andersom. De 32 meter hoge toren was in de jaren zeventig, tachtig en negentig inactief en verlaten maar werd in 2008 weer heropend als vuurtoren. En museum. En voor ons een nooit meer te vergeten markeerpunt. in de wandeling op weg naar Porto Badisco, vier kilometer verderop. Lees verder na de foto’s
Schaapherders en vlakke paden
Een adembenemende wandeling, maar dan helaas niet van het uitzicht. Maar eigen schuld, dikke bult. Met de zee aan onze linkerhand en de vuurtoren voor ons. Dat dan weer wel . De wandeling verder naar Porto Badisco, vier kilometer verderop, brengt ons over uitgestrekte velden met schapenkuddes, schaapherders en heerlijke vlakke paden. Ciao.

Categorieën:Stad en land






Mooi. Leuk jouw stukjes over allerlei wandelingen.
LikeGeliked door 1 persoon
Bedankt Koen! Met belangstelling en plezier lees ik ook jouw stukjes
LikeLike