In de wintermaanden is het Franse eiland Corsica vanuit Nederland niet met een rechtstreekse vlucht te bereiken. In Bastia, de tweede stad van het eiland, zagen we vorige week echter dagelijks kleurrijke boten af- en aanvaren van en richting het Europese vasteland. Waar naar toe en wanneer? Je leest het hieronder.

In nog geen anderhalf uur vlogen we vorige week rechtstreeks van Rotterdam naar Bastia, de tweede stad van Corsica. Met een lijndienst die Transavia in de (na)zomermaanden twee keer per week uitvoert. Voor het laatst op 28 oktober aanstaande.

Even was het onzeker of we Bastia nog wel zouden bereiken. Een half uurtje voor ‘boarding time’ op Rotterdam The Hague Airport ontvingen we het bericht dat de vlucht was geannuleerd in verband met een wilde staking op de lucht- en zeehavens van Corsica, zoals die van Bastia. De annulering werd een kwartier later al weer ingetrokken omdat de staking, aangejaagd door de Corsicaanse arbeidersvakbond STC, bleek te zijn beëindigd.
Met de stakingen hopen de vakbonden te bereiken dat het beheer van de lucht- en zeehavens in Corsicaanse handen blijft en niet Europees wordt aanbesteed.
Les Voyageurs.
Na aankomst op een verlaten Poretta Airport in Bastia – er landden die dag door de staking slechts drie vliegtuigen- bracht een taxi ons in een klein half uurtje naar ons hotel Les Voyageurs in het centrum van Bastia. De stakingen waren groot nieuws op Corsica, zo zagen we op de voorpagina van de Corsicaanse krant Corse Matin meteen bij aankomst in de foyer van het hotel. Lees verder na de foto’s.


Het hotel uit 1910 ligt ideaal. Op letterlijk een steenworp van het treinstation en enkele honderden meters van het grote en centrale plein Place Saint Nicolas, een gezellig en sfeervol plein met restaurantjes en terrassen, Het plein ligt aan de haven waar we dagelijks veerboten af- en aan zagen meren naar havensteden op het Franse en Italiaanse vasteland. Lees verder na de foto’s.


Een plek en omgeving waar je alle kanten op kan en waar iedere ‘voyageur’ zich als een vis in het water voelt. Een mooi bruggetje. Want de opvallendste en kleurrijkste veerboten die dagelijks aan- en afmeren zijn die van Moby Lines, vernoemd naar en beschilderd met de bekende walvis.
Moby Lines
Moby Lines is een van de vier maatschappijen die veerdiensten uitvoeren van en naar Bastia. Vijftien keer per week vaart de kleurrijke Moby ferry heen en weer tussen Italië en Bastia. Zeven keer van en naar Livorno en acht keer van en naar Genua. De vaartijd naar Livorno is vier en half uur, naar Genua ruim zeven uur. Klik hier voor de dienstregeling.


Corsica Ferries
De maatschappij die het meest af en aan vaart naar Bastia is Corsica Ferries. De in 1968 opgerichte veerbootmaatschappij is de grootste veerbootmaatschappij van Corsica en vaart maar liefst 22 keer per week van en naar de haven van Bastia. Met veerdiensten van en naar steden in zowel Frankrijk als Italië. Tussen Bastia en Nice (1 keer per week) , Toulon (7 keer) , Livorno (6 keer) , Savona (5 keer), Golfo Aranci 1( keer) en Piobino (2 keer). En dan dan hebben we het nog niet eens over de diensten die de maatschappij uitvoert vanaf andere havensteden op Corsica zoals Ajaccio en Porto Vecchio.
De maatschappij beschikt sinds 2001 over negen zogenaamde mega veerboten met een capaciteit van 1.750 tot 2.500 passagiers en 750 auto’s per schip. De boten hebben een opvallende gele kleur.

Corsica Linea
De derde maatschappij is Corsica Linea. Deze maatschappij vaart éém keer per dag, zeven dagen per week heen en weer tussen Bastia en Marseille en is te herkennen aan haar opvallende rode kleur. Bij Corsica Linea kan je ook veerdiensten boeken van Frankrijk naar Noord-Afrikaanse landen als Algerije en Tunesië.


Sardinië
Tot slot, wie vanaf Corsica de boot naar het Italiaanse eiland Sardinie wil nemen kan boeken bij de maatschappij La Méridionale . Die veerdiensten vertrekken echter niet vanaf Bastia maar vanaf Ajaccio of Bonifacio.

Hoe dan ook, je kan alle kanten op vanaf Bastia. Ook met de trein. Maar daarover in een volgende blog meer. Lees hier andere berichten van over de grens.

Categorieën:Stad en land
Dankzij de verhalen van Rene reis ik door de hele wereld. Elke keer is het weer genieten. Dan hier en dan weer ……ja dat is voor mij elke keer weer een verrassing
LikeGeliked door 1 persoon
Door de verhalen waan ik mij echt een wereldreiziger.
Prachtig en telkens weer mooi verwoord en beschreven.
Op naar de volgende reis.
LikeGeliked door 1 persoon